Zdjęcia z Kresów Historyczne

oraz z moich pobytów na Ukrainie


Polecmy Wystawianie Świadectw Charakterystyki Energetycznej budynków oraz lokali.Badania termowizyjne Wystawianie Świadectw Charakterystyki Energetycznej budynków oraz lokali. Badania termowizyjne

Książka..O Galicji Zdjęcia z kresów ..Kresy wschodnie Grzymałów Mapy historyczne Świdnica filmy taneczne filmy turniejowe taniec towarzyski współczesny nowoczesny klub taneczny swidnica wspolczesnyFilmy TanecznePielgrzymka


Wołyń-stary

Stare zdjęcia jakie znalazłem w internecie.


 1. Zdjęcia ze Starego Lwowa

 2. Zdjęcia z Kresów wschodnich

 3. Zdjęcia z Podola

 4. Zdjęcia z Tarnopola

 5. Zdjęcia z Wołynia i Polesia

 6. Zdjęcia z Wileńszczyzny i Podlasia

 7. Zdjęcia inne z Podola


Chciałbym tutaj podzielić się uwagami odnośnie podróży na kresy i Ukrainę .

 • 1, Nie bójcie się tam jechać naprawdę są tam ludzie naprawdę sympatyczni i uczynni jakich w polsce nie spotkacie. I kto by pomyślał , że się w czasie wojny mordowaliśmy . Wiecie kto mi tam nie pomógł Polak ze szczecina (pozdrowienia ) nie zabrał mnie z żoną choć nie było juz autobusu z Jazłowca ponieważ miał tylko jedno miejsce wolne w pojeżdzie 9 osobowym gdzie było dwujka młodych dzieci do 3 lat. Ale zabrali nas Ukraincy i jechalismy nieraz w 4 osoby z tyłu .

 • Na Ukrainie trzeba się przyzwyczaić , że jakoś to będzie ,coś nie wyjdzie,hotele są obskurne itp.

 • Nieraz warto przejechać się pociągiem z kuszetką niż wynając pokój w hotelu. Np. Za całą wycieczkę jaką odbyłem z żoną w sierpniu zapłaciliśmy 800 zł. Za całość. Wyliczę:

  200 zł podróż ze Świdnicy do Przemyśla i spowrotem.

  Zakup biletów Lwów -łuck 28 hrywien , Łuck-Kijów-46 hrywien+14 posciel,Kijów-Odesa 46 hr.+ 14 pościel,Odesa-Tarnopol 48 hr.+14 pościel dwa noclegi w Czortkowie 50 hr. W Hotelu Sputnik ( nie polecam ustęp bez deski klozetowej, umywalka na korytarzu, pokój znośny ) Wydałem na autobusy nie więcej niż 100 hr. A byłem jeszcze w Akermanie, Grzymałowie,Trembowli,Buczaczu,Jazłowiec, Kołkach-koło Lucka, Kamieniec Podolski, Chocim. I jeszcze jeden pociąg Kamieniec Podolski Mościsko 46 hr. Reszta to wydałem na autostop i jedzenie.

 • Jak zauwarzyliście Państwo wydaliśmy bardzo mało zaznaczam na dwie osoby to są koszty.

  To tyle na szybko nie wiem czy publikować zdjęcia pomyślę.