.


Książka..O Galicji Zdjęcia z kresów ..Kresy wschodnie Grzymałów Mapy historyczne Świdnica filmy taneczne filmy turniejowe taniec towarzyski współczesny nowoczesny klub taneczny swidnica wspolczesnyFilmy TanecznePielgrzymka Polecmy Wystawianie Świadectw Charakterystyki Energetycznej budynków oraz lokali.Badania termowizyjneWystawianie Świadectw Charakterystyki Energetycznej budynków oraz lokali. Badania termowizyjneMój Tata urodził się w Gaci koło Przeworska.przodkowie moi tam się osiedlili prawdopodobnie w XV wieku. , a pierwszy Brożbar był to żołnierz szwecki jaki tam osiadł w XVIII i poślubił moją prapara babcię .Pochodze z chłopów pańszczyznianych nie mam szlacheckiego pochodzenia .Dokładnie to Państo ujżycie czytając ksiazke mojego dziadka też Tadeusza.i jego brata Leona. Krótko mówiąć wszyscy Brożbary pochodzą z Gaci. , i byli tymi którzy zakładali tam Uniwersytet Ludowy.

Teraz Kresy.

Zacząłem robić ród genealogiczny rodziny Brożbarów. Zrobiłem . Ale mam przecież i Mamę . A ona pochodzi z Grzymałowa koło Tarnopola.I jak tutaj nie zrobić rodu genealogicznego. Ale jak to wykonać ?

Ciocie moje mało co wiedzą . Najdalej tylko pamietaja kto był ich dziadkiem. Znalazłem akt slubu mojej Babci. I co widze na pieczatke z Grzymałowa ma numer ewidencyjny i ale wystawiony dokument jest w roku 1949 . czyli po wojnie. Przeglądam dokument powiększam patrze gdzie go wystawili.i czytam koło Szczecinka w Pasłeku

Dzwonie tam czy mieszkaja tam ludzie z Grzymałowa .Nie .Ksiadz umarł w roku 1951 .Gdzie sa ksiegi Parafialne nikt nie wie .Tak szukałem 2 lata .W koncu znalazłem telefon do biskupa w Gorzowie i tam dzwonie . Tam otrzymuję radzię mi zadzwonic do Archiwum Dziecezji Lwowskiej w Krakowie . Dzwonie . Ksiegi są .Jade i przepisuje i tak powstał ród Pochwałów i Pasterniaków czyli przodków mojej Mamy.

Jak zrobiłem swoich przodków to trzeba zrobić przodków mojej żony , a ci tez pochodzą z Kresów Tata z Kołek koło Łucka , Mama z Jazłowca koło Buczacza.

Ale gdzie te miejscowosci leża ? Należy mapy znaleść . Znalazłem część kupiłem , część dostałem .

Ja się męczyłem to trzeba pomóc innym i Tak powstaje moja strona.

Znalazłem materiały to trzeba zobaczyć miejsca . Zobaczyłem i tez to publikuję Tak powstaje moja strona. Może trochę chaotycznie ale się rozbudowuje .Miłego ogładaniaTadeusz Brożbar

Początek książki...O Galicji ...Zdjęcia z kresów ..Mapy historyczne..Kresy wschodnie Księgarnia “Kresy Wschodnie”